Ramadan ja Eid 1442 / 2021 ning Museum of illusions

Lisa kommentaar

mai 17, 2021 kirjutas Tasneem

Taas on üks püha kuu rutates mööda läinud. Meie jaoks oli see esimene aasta mil võtsime Ramadani vastu kooliaasta kestel, mistõttu lapsed paastusid pikad päevad kodust eemal olles. On tõeline õnnistus kasvatada lapsi Islamimaal, kus kogu kool üheskoos paastub ja pühi tähistab. Pea kogu kuu olid ilmad jahedavõitu, mis kergendas paastu lastele. Kuna nad veel ikka päris paastumise kohustuslikus eas pole, lubasin neil katkestuse teha juba Asr palve ajal. Suurem poiss aga on mul, MashaAllah, igavesti tubli, tema paastus mitmeil päevil korralikult Mahgrebini ja võttis osa ka paarist pikast Taraweeah palvest kuu lõpus. Kuna nüüd lapsed suured juba, siis eelnevail aastail kombeks olnud craftimine tundus kuidagi vähem-oluline ja keskendusime hoopis kõige olulisemale, milleks on palved, Quran lugemine, islamiloengute kuulamine ning paast. Selle kõige tähistamiseks olin neile ka sel aastal valmistanud 30 kingipakki, millest igal päeval peale Maghreb palvet said nad avada ühe premeeriva üllatuse paastupäeva lõpetuseks.

Esimese Ramadani puhul tegime ka oma kooliõpetajatele väikesed üllatused:

Koolis kunsti tunnis joonistasid lapsed vahvad Ramadani teemalised pildid:

Craft projektidest tegime vaid paar:

Sõbranna tõi mulle ühe heegeldusprojekti. Puidust Ramadani teemalised kettad, millele tuli heegeldada servad. Nii valmiski minu Ramadani teemaline kandik koos tassialustega:

Üheks kõige vahvamaks Ramadani projektiks oli laste kokatud iftaar. Suurem poiss googeldas sobivad retseptid ning üheskoos nad õhtusöögi valmis küpsetasid. Mina olin muidugi kogu aeg kõrval et juhendada kus tarvis. Menüüks oli meil: Toasted Chicken Philly Cheesesteak ja White Bean Salad, magustoiduks oli puuviljatükkidega Jell-O Popsicles.

Eid saabus aga kohutavalt kiirelt, ei jõudnudki korralikke kaarte ega kingipakke teha. Nii joonistasidki lapsed kiired kaardikesed, millele kinnitasime palvehelmed ning pisikesele sugulasele sai poest kaasa haaratud pakkimata kingitus:

Egiptus küll teatas keelust lapsi palvele kaasa võtta ent keegi sest piirangust kinni ei pidanud. Nii said ka minu lapsed ikka Eid palvest osa võtta ning alustada pühasid kombekohaselt. Selleks Eidiks korraldasin lastele kahepäevase peo koos sõbranna lastega. Meil oli siin nii pidusööke, maisustusi kui ka pidukära rohkelt. Lausa rõõm on tagasi argipäeva kohvitassi taha pugeda.

Pikendasime pühi veel ühe vahva üritusega, milleks oli külastuskäik Cairo Museum of Illusions’sse. Sattusime ajal mil olime pea ainsad külastajad mistõttu sai vabalt erinevaid illusioonitrikke läbi mängida. Super lahe paik perega külastuseks. https://museumofillusionscairo.com/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Arhiiv

Elu uurimine

..ja minu õppetunnid koolis.

Blue Crafting Soul | Sinine Käsitööhing

Bilingual Crafting Blog | Kakskeelne Käsitööblogi

Minu teed ja teod

Siin lehel kajastan oma mõtteid, märkamisi ja tegemisi. Mõnikord on mõtteid nii palju, et need tahavad teistega jagamist. Sageli tundub see, mida märkan, nii kaunis, et tahab teistega jagamist. Ja Vahel olen lihtsalt nii edev, et tahan oma kogemisi teistega jagada.

Viire

Teraapiline käsitöö

Helina's Handicraft / Helina käsitöö

Handcrafted things never go out of style!

FreelanceMum@the7ofus.blog

Join over 7.5K followers who follow me and inspire my attitude to gratitude. Visit my blog to get to know me and hire me for freelancing purposes. Contact me for a free no-obligation consultation for your digital media writing needs. Or to say Hi 😃. I look forward to hearing from you!

With Love BB Blog

Sharing my journey to positivity and self-love.

Chef in disguise

Easy authentic middle eastern recipes

Sadaf's Space

When the going gets tough, it means you are on the right path...

My Daily Deen

Rediscovering Divine Wisdom

Arabic Food Recipes

Egiptus, Islam, Filosoofia, Käsitöö

Katsetaja

Erinevad materjalid ja nendega katsetamine

PhDinSpecialEducation.com

Egiptus, Islam, Filosoofia, Käsitöö

KDD & Co

Award-winning Scottish publishing and design

Legal help in Egypt

Advocate in Egypt, your legal guide, we are translating into English and publishing the laws of Egypt and giving free consultations.

Stories for Muslim Kids

Short Stories for Muslims of Different Ages

ancientegyptalive - Ancient Egypt Alive Blog

Egiptus, Islam, Filosoofia, Käsitöö

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Katariina kudugurmee

Egiptus, Islam, Filosoofia, Käsitöö

%d bloggers like this: