“Terroristide usk”

2

July 17, 2013 by Tasneem

Mitmeid kordi on mulle m6ni “k6rge islamiteadlikkusega“ isik tulnud ytlema et olen terroristide usust.  Ikka ja j2lle olen sellisele p66rdumisele m66da vaadanud, ei v22ri see ju suuremat t2helepanu ja n2itab pigem ytleja enese madalat teadlikkust teemast.

Eile hakkasin aga m6tlema selle termini definitsioonile. Mida siis tegelikult sellega 6elda tahetakse?  Kas seda et islam peaks t2hendama religiooni terroristidele v6i religiooni mis sisendab terrorismi v6i hoopiski seda et k6ik islamiusulised ongi terroristid? Mis iganes nurga alt ma pyyan sellele terminile l2heneda, l6puks j6uan ikkagi yhte ja samsse punkti…ju siis v2itja arvates islam v6rdub terrorismiga.

Wikipedia andmetel on moslemeid maailmas kokku 1.8 miljadit moodustades 26% kogu maakera elanikkonnast. Vaat millises koledas maailmas me elame, kus yle veerandi kogu elanikkonast on v2idetavalt terroristid!

Kas keegi islamit terrorismis syydistanu on kunagi syydistanud n2iteks kristlust terrorismis v6i hoopis budiste v6i uskmatuid? Tihti pannakse toime erinevaid kuritegusid teiste uskude esindajate v6i uskmatute poolt!

Siinkohal sooviksin tuua v2lja l6ike islam.pri kodulehelt:

Koraan ütleb selgelt (4:29-30): „…Ja ärge tapke endid! Tõesti, Jumal on teile Halastavaim. Ja kes seda teeb vägivalla ja ebaõiglusega, selle heidame Me tulle. Ja see on Jumalale lihtne.“ ja (5:32) „…Kui keegi tapab hinge (inimese), ja see ei ole tehtud teise hinge eest (st surmanuhtluse ära teeninud mõrvarile) või ülekohtu eest maa peal (st suurte toime pandud kuritegude eest, mis on teeninud surmanuhtluse), siis oleks ta justkui tapnud kogu inimkonna…“

Prohvet Muhammed on öelnud, et seda, kes iganes end ise tapab rauatükiga, sellesama rauatükiga ka põrgus karistatakse (Sahih Al-Bukhari 2/1363). Agressiooni puhul on moslemitel muidugi õigus end kaitsta, kuid see peab toimuma ausas võitluses mees mehe vastu, naisi ja lapsi mängust välja jättes.

See kes  islamit terrorismis syydistab pole iialgi yldse islami kontseptsiooniga tutvunud ega maailma poliitilist- ja majanduslikku olukorda analyysinud. N2nnutatakse t2pselt seda mida meedia ees laulab ja nii ongi ju mugav ja turvaline. Pole lihtne astuda v2lja sellest kastist kuhu meedia suure osa elanikkonnast on surunud. Hirmutav ju m6elda et, aga mis siis, kui asjad polegi nii nagu neid n2idatakse? Mis siis kui terrorist on hoopis see kes selles islamit syydistab ja lugeja ise selle pooldaja, ilma eneselegi aru andmata?!?

Ikka ja j2lle paneb mind muigama see kuidas mittemoslemid vaatavad justkui ylalt alla islamimaailma peale et n2et mida moslemid k6ik teevad ja kuidas elavad.  Halvustavalt suhtutakse usklikesse yldiselt, nimetades pyhakirja j2rgijaid oskamatuks rahvaks ise elus valikuid teha. Ma ei n2e hetkel maailmas tegelikult mitte yhtegi t6elist islamiriiki ega puhast mitteislami riiki. Selles m6ttes et muu maailm elab nii mitmeski punktis islami j2rgi, ise seda religiooniga seostamata. Ning islamimaailma on toodud sisse palju islamiga mitte koosk6las olevat. Aga kui vaadata teemat yldistavamalt, siis n2iteks seal “vabas” l22neyhiskonnas on inimesed vabad olemaks k6ike seda mis on saatan maailmale toonud ja mis on nyydseks juba yhiskonna poolt aktsepteeritud ja yldises m6istes peetakse normaalseks. Aga pyya sa seal olla seda mida Allah on inimkonnale 6petanud. Sa oled kohe ahistatud oma tegemistes ja olemistes. Sellele vastupidiselt peaks olema islamimaa vaba olemaks k6ike seda mida Allah on inimkonnale juhatanud ja ahistav selles mida saatan on inimestele toonud. Nagu ma ylal juba mainisin, siis p2ris puhast islami v6i mitteislami yhiskonda maailmas ei eksisteeri ja seega  ka paljud moslemid oma usku ei j2rgi k2ugeltki selle t2iuses. Nii j6uangi sinna kus on kriminaale ja terroriste ka moslemite hulgas aga see ei t2henda et neid pole mittemoslemite hulgas ega t2henda kaugeltki seda et moslem oleks terrorismi pooldaja v6i ise terrorist. S6na moslem t2histab isikut kes on 6elnud islami usutunnistuse. Kas v6i kui palju ta islamit oma elus j2rgib, on juba tema enese elutee ja valikud. Osad 6petlased v2idavad et see kes ei palveta 5 korda p2evas ja ei j2rgi teisi peamisi islami tugisambaid, ei ole moslem. Samas meenub mulle alati sellise diskussiooni puhul hathith mille kohaselt inimene teise inimese sydamesse ei n2e ja seega ei saa otsustada tema yle keegi teine peale Jumala enda. Seet6ttu ei saagi hinnata islamit moslemite j2rgi, vaid tuleks 6ppida religoonist endast.

Mul alati islamihirmu teemaga meenub habeme teema. Lihtsalt naeruv22rne kuidas kogu maailm oleks justkui saanud uue foobia, mille nimeks on habemehirm. Mittemoslemid kardavad habemega mehi, kuna habe on islamis sunna ja seega midagi “koledat”. Osad araablased ise islamimaal kardavad samuti habemeid, kuna see on ju m2rk religioonist ja l2bi meedia on nii 6eldud et habe = terrorism. Paluks oma lugejal nyyd korraks astuda kogu teemast k6rvale ja vaadata iseennast eemalt. Kas sa ikka tunnistad seda et kardad habet? Olenemata et habe on ka juutidel ja osadel kristlastelgi ja ehk su enda vanaisal oli ja naabirmehel ka ja paljudel ju habemed….kas sa ikka kardad habet? Nyyd vii end paralleelselt selle teemaga islami ja terrorismi v6rdlusesse ja kysi endalt et kas sa ikka arvad et islam on terroristilik religioon ja kas sa seoses sellega p6ed foobilist hirmu  yle veerandkonna  maailma elanikkonna suhtes?

Islam on rahureligioon ja harmooniline elu6petus oma ideaalses t2iuses. Mida rohkem islami kohta 6ppida, seda tihedamaks muutub kogu see systeemi k2rg mu peas ja selgemaks muutuvad erinevad tahud ja nende t2htsus. Siinkohal v6in raudselt v2ita et n2iteks islami j2rgija on kindlalt rohkem m6testatud oma tegemistes kui uskmatu…islamiyhiskond rohkem m6testatud yhiskond kui seda on n2iteks eesti yhsikond. Kui tihti kysib endalt yx keskmine eestlane et miks ta elab nii nagu ta elab? Miks ta m6tleb nii nagu ta m6tleb? Miks ta usub seda mida ta usub? Miks ta ei usu seda mida ta ei usu? Miks ta arvab asjust nii nagu ta arvab? … Seda nimekirja v6ib venitada veel v2ga pikaks. Mina konverdina v2idan et islam on religioon m6tlevale inimesele ja esimene tingimus heale moslemile on puhas syda.

Kel rohkem huvi “islami ja terrorismi”  teema vastu siis soovitaksin lugeda neid artikkleid islam.pri kodulehelt:

Terrorism – poliitika, kombestiku või usu viga?

Mida ütleb islam terrorismi kohta?

9/11 – kes on terrorist?

Advertisements

2 thoughts on ““Terroristide usk”

 1. Siiri says:

  Habemehirmus pole midagi naeruväärset. Lihtsalt üks aju funktsioneerimise iseärasusi, mis inimestena meid kõiki ühendab. NLP-s kannab selline nähtus nime “ankurdamine”. Mis tähendab seda, et inimene paneb tähele mingi tugeva emotsiooni ajel mingit elementi. Aju seob selle elemendi emotsiooniga, luuakse mingi neuroloogiline side nende kahe vahel ja voila! Järgmine kord seda elementi nähes tuleb emotsioon tagasi. Paljud foobiad saavad sedasi alguse.
  Sama teadmist saab aga ära kasutada ka palju kasulikumate seoste loomisel, mis aitavad teatud elementide abil kiirelt kutsuda esile soovitud emotsioone – rahumeelsust, head tuju, enesekindlust jne

  Näiteks väikelaps, kes kusagilt kõrgemalt, näiteks diivanilt alla kukkudes saab ta haiget ja esimene element, mis talle silma torkab enne valu, on näiteks üks uhke roosa laualina. Kuna tal on vähe elukogemusi, siis seostab aju roosa laualina kukkumise valuga ning lapsevanem võib pärast kukalt kratsida et miks laps laualina nähes hüsteeriliselt röökima hakkab.
  Rohkem elukogemusi saades hakkab laps mõistma, et valu põhjuseks on kusagilt kukkumine ning edaspidi hakkab juba kogenum laps kõrgustes veidi ettevaatlikumalt turnima..

  Räti- ja habemehirm ilmselt seepärast, et need, kes eneste õhkimisega tegelevad, liiguvad ringi habemetes ja naised rättides. Kuna need on lihtsalt meelde jäävad elemendid, siis seostataksegi välimus hirmu ja valuga. Käiks nad riides nagu keskmine eurooplane, tuleks pigem meelde hakata jätma nimesid või välimust vms.
  Usklik on oma ajus loonud erinevad ankrud – tema jaoks seostub sellline välimus teiste emotsioonidega. Mitteusklikul oma ankrud. Mõlemad on inimeste endi loodud. Siit tulebki käiku printsiip, et usu mida usud ja lase mul uskuda mida mina usun ning elagem rahus. Mõistmine toob rohkem kasu ja rahu kui hukkamõist.

  Kujuta ette mis juhtuks kui sõna “islam” tõlgitaks Eesti keelde? Juba ainuüksi see liigutus muudaks inimeste suhtumist ja tekitaks ehk teistsuguseid küsimusi, millele siis vastust otsima hakata.

  Like

  • tasneem says:

   v2ga hea kommentaar, ja islami nimetuse t6lkimine on ylilahe idee 🙂 Mis aga puutub sellesse habeme ja r2ti juttu terroristidel, siis sellega ma ei suuda kuidagi n6ustuda. N2hakse ju habemeid ja r2tte enamuses just rahulikel kodanikel, ja need yxikud erandid ehk on olnud kus m6ni on end 6hanud moslemi v2limusega. (Vastupidiselt sellele v6iks ju m6elda nii mitmedki siinsete riikide kodanikud et kogu USA riigi elanikkond ja nende liitlased on terroristid.) Terrorismi&islami teema on ju tekitatud sisuliselt ajakirjanduses pandud siltidega. No selles m6ttes et l2bi ajakirjanduse toimubki jah see sama alateadvuslik 2ratundmine, millest sa siin pikalt jutustad. Kurb et selle puhul j22vad k6ik positiivsed kogemused t2helepanuta ja varasemad kogetud kogemused unustatakse?
   T2pselt selline ajupesu k2ib praegu ka siinsamas egiptuse maapeal kus pyytakse rahvale selgeks teha et MB tapab palvetajaid mossheedes ja mida k6ike veel. MB pole miski minu poolt soositud liikumine aga viimane asi mida nad teeksid on kyll see et l2hevad palvetavaid kodanikke tapma. Ja kogu loo juures kummalisim asi on see et terroristide maine MB suhtes aina aksvab moslemite endi seas….moslemite, kes ise on ju syndinud moslemid. Kogu maailm keerab 2ra nii pahupidi!

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Arhiiv

Legal help in Egypt

Advocate in Egypt, your legal guide, we are translating into English and publishing the laws of Egypt and giving free consultations.

Stories for Muslim Kids

Short Narrations for Muslims of All Ages

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Keerdsilmus

Minu kudumiste kokkuvõtted

EFT in Egypt

tapping in to your potential

Life in Cairo

Life for American expat in Egypt and beyond....

Joyce Filer

Egyptologist

Talibiddeen Jr. Companion Blog

Companion Blog to Talibiddeen Jr. - Tips and Tidbits for homeschooling, home, and Islamic life!

The Muslimah Blogg

musings of a muslimah

Crafty Beats

A bit of crafts

nellyali

The one glimpse of heaven on earth is to fight a losing cause; and not lose it.

Muslim Learning Garden

Planting Seeds of Jaariyah

Umm Abdul Basir's

Sharing Our Homeschool Adventure!

EGIPTIMAA

Eestlanna elu loori varjus