Läbi ongi see Ramadan

Leave a comment

August 29, 2011 by Tasneem

Jah, oli väga ilus ja eriline selle aasta püha. Ühes eelmises artiklis kirjutasin natuke oma sisemisest liikumisest. Ent on ka mõned teised pisikesed sündmused, mis on jagamist väärt:

1. Öösel valmistusin fazr palveks ja mingil põhjusel olin just elutoas, kui kuulsin trepikojas kolistamist. Vaatasin läbi uskesilma ja nägin naabripoisse (no umbes alla 10-sed) plätusid jalga lükkamas ja mošheesse jooksmas. MašaAllah!!!

2. Ühel õhtul saatsin abikaasa lapsega ees ämma koju, kuna ise ei jõudnud end õigeks ajaks valmis sättida. Maghrib tuli juba peale ja otsustasin kodus ära palvetada. Valmistusin just palveks, kui kõrvu kostis täielik vaikus mida segas vaid maja pealt kostev lusikate ja kahvlite kõlin 😀

3. See oli päris pühade alguses, kui inimesed polnud veel harjunud uue elutempoga ning ühel hommikul ärgates kuulsin täielikku vaikust. Päris hirmutav oli, tekkis tunne et olen maailmas üksi. Õnneks väga kaua ei pidanud sellist jubedust taluma ja peagi hakkas tasapisi tänavalt kostma üksikuid hääli, kuni taas oli see võtnud oma tavapärase kärarikka olemise.

4. Eelnevatest aastatest on meeles see hetk kui magribi athan kõlas ja siis pidi mul alati olema datlid klaasi veega valmis serveeritud. Kõik jooksid värisevate kätega klaase krabama, kaasaarvatud mina. See aasta aga mind janu ei kimbutanud ja mina oma aeglase tempoga serveerisin ja ei teinud teiste närvilisest hoiakust üldse välja, kuni nad ära harjusid ja pühade lõpuks oli iftar juba selline asi kuhu mindi rahus, Alhamdulillah!

5. See aasta oli esimene nii mulle kui abikaasale tasuda zakaat ul-fitr toidus vasele kätte. Tegelikkuses nii peakski olema, ent mingil põhjusel tema perekond pole sellest kõigest üldse teadlik. Kuna mina just seda teemat kuulasin lindilt, siis olin väga tark 😀 ja jagasin oma tarkust , noo, tegelt püüdsin kõigepealt jagada seda ämma kodus, ent seal suhtuti teemasse väga halvustavalt (no umbes sedasi et niikuinii vaesed saavad süüa mošeede juures igal õhtul ja kõik niikuinii annavad neile almust ja umbes sedasi et no milleks) igatahes siis ma rääksiin kogu oma tarkuse abikaasale, kes esialgu suhtus teemasse väga umbusklikult, ent mul õnnestus ta ümber veenda, et mina enda oma tahan tasuda toidus. Lubasin veel ise maksta, et ta rahule jääks. Lõpuks ta ka ikka tasus osa ja peale seda kui me olime ulatanud oma zakaat ul-fitr vaesele naisele kel laps rinnal ja teine jalge ees magamas tänaval, tuli nii eriline tunne meile mõlemile sisse, et abikaasa soovis kohe teha kogu pere samuti sedasi. InšaAllah, ka kõik järgenvad aastad.

6. Ramadani lõpupoole oli eriti tore ärgata lapse söögikordadel ja kuulda mošheest kostvaid palveid.

7. See aasta saime omale päris oma ramadani lambi tänavale valgust andma 🙂

8. Ramadani lõpus oli kõikjal märgata Aid pühade ettevalmistust. Kõigil majadel, rõdudel, katustel rippusid äsja puhtaks pestud vaibad ja kardinad.

9. Taaskord rõõmustas mind imemaitsev ramadani leib ning korra pühade aeg ataaif 😛

10. Jälgides oma rahutu lapse rahutuid öid, peaks mainima et ma vist tean millesel ööl on leilatu l-qadr…a mai ütle teile 😀 😀 😀

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Arhiiv

Stories for Muslim Kids

Short Narrations for Muslims of All Ages

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Keerdsilmus

Minu kudumiste kokkuvõtted

EFT in Egypt

tapping in to your potential

Life in Cairo

Life for American expat in Egypt and beyond....

Joyce Filer

Egyptologist

Talibiddeen Jr. Companion Blog

Companion Blog to Talibiddeen Jr. - Tips and Tidbits for homeschooling, home, and Islamic life!

The Muslimah Blogg

musings of a muslimah

Crafty Beats

A bit of crafts

nellyali

The one glimpse of heaven on earth is to fight a losing cause; and not lose it.

Muslim Learning Garden

Planting Seeds of Jaariyah

Umm Abdul Basir's

Sharing Our Homeschool Adventure!

EGIPTIMAA

Eestlanna elu loori varjus

%d bloggers like this: