Mida ma arvan külgetõmbeseadusest

Leave a comment

July 30, 2011 by Tasneem

Minu arusaamade kohaselt inimesed, kes usuvad külgetõmbe seadusesse, toimivad sedasi, et ükskõik mida nad sõnadesse või mõtteisse panevad, loovad läbi selle ka soodsama võimaluse selle juhtumiseks. Püütakse luua tulevikku, omaenese mõtete kaasabil, sellise nagu nad ise seda soovivad. Põhjendadakse siis asja praktilist toimimist läbi Jumala/energia/iseenda/deemonite…kuidas keegi.

“…it may be that you dislike a thing which is good for you and that you like a thing which is bad for you. Allah knows (what is best for you) and you do not.” (The Holy Quran, Surah Al Baqarah 2:216)
Meil ei ole õigust uskuda, et oleme võimelised looma enestele mõtte jõul “paremat” tulevikku. Vaid Allah teab mis on meile parim. Ka minul on omad soovid ja püüd kuhugi jõuda, ent seda teed liigun ma koos Jumalaga, teades et kõik mis mulle osaks saab, on sedasi määratud, nii hea kui halb. Sellest teemast olen kirjutanud varem artikli siia blogisse: https://tasneemu.wordpress.com/2010/12/12/miks-me-utleme-alati-ja-koige-peale-alhamdulillah/

“Whoever trusts in Allah, will find Him sufficient. Verily, Allah will accomplish His purpose.” (The Holy Quran, Surah Al Talaq 65:3)

He (pbuh) said: “…If he (the believer) is granted ease of living, he is thankful; and this is best for him. And if he is afflicted with a hardship, he perseveres; and this is best for him.” (Sahih Muslim)

Uskudes, et meie mõtted loovad meile parima ja lihtsaima tuleviku, milles edasiliikumiseks on tarvis vaid vooluga kaasa minna, ei garanteeri, et meid saadab Jumala toetus. Seda teed võib toetada kuri/paha/saatan… Jumal ainuüksi teab miks ta saadab meile kannatusi või raskuseid. Uskudes Jumala ettemääratusse, mõistame me, et see kõik on meie enese heaks. Mitte kõik hea ei tule lihtsalt, liiati veel painutades oma mõttejõudu sinna suunas, kuhu on soov liikuda.

Imraan Bin Hussain (Rahimahullah) reports that the Holy Prophet Peace be upon him saw a copper bangle on a person’s hand. He asked him the reason for the copper bangle and was told that it was for the treatment of the weakness and sickness in his arm. The Holy Prophet Peace be upon him replied that on the contrary it will increase the weakness of the arm and if he were to die with it on, then he will not be successful in the hereafter (i.e. he will not enter paradise).
Ahmed, ibn-e-Hembal

Uskudes külgetõmbeseadusesse, usutakse et Jumala kõrval on võimalik ise luua omale soovipärast tulevikku. See läheb minu arusaamade kohaselt talismanide keelu tagamaade taha. Justkui Jumala kõrval usutakse midagi/kedagi teist, peale Jumala, meile tulevikku loomas.

Kes usuvad külgetõmbeseadusesse leiavad pidevalt kinnitust oma uskumistele. Ja miks mitte. Ent minu isiklik arvamus on et mõeldes millelegi, meie mõttejõud on sellel teemal ja alateaduslikult me töötame ses mõttes, ning seeläbi ka märkame erinevaid märke enese ümber, justkui püüdes leida vastust, ise enesele tihtilugu aru andmata. Igaüks ehk on kogenud analoogseid juhtumeid. No näiteks lapseootel naine näeb enese ümber tavalisest rohkem rasedaid. Tühi kõht näeb enese ümber aga väga mitmeid söögikohti, mille uksed nii avasüli kutuvad. Janune seevastu märkab ka väiksemat veeniret mööda kallakut alla nirisemas…jne jne jne…seoseid luua oskame me kõik. Kes siis teadlikult, kes alateadlikult, ent selle kõrval on oluline usaldada enda tulevik vaid Jumala käteisse. Mitte käevõru ümber randme ei paranda me tervislikku olukorda. Sel haigusel on meie jaoks tähendus. Ja läbi selle me saame paremaks. Haiguse ravi pole mitte läbi saatana, vaid Jumala!

lâ ilâha illallâh, Muammadur rasûlullâh
There is no deity but God, and Muhammad is the Messenger of God
Ei ole teenimist väärivat jumalust peale Jumala ja Muhammed on Tema sõnumitooja.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Arhiiv

Legal help in Egypt

Advocate in Egypt, your legal guide, we are translating into English and publishing the laws of Egypt and giving free consultations.

Stories for Muslim Kids

Short Narrations for Muslims of All Ages

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Keerdsilmus

Minu kudumiste kokkuvõtted

EFT in Egypt

tapping in to your potential

Life in Cairo

Life for American expat in Egypt and beyond....

Joyce Filer

Egyptologist

Talibiddeen Jr. Companion Blog

Companion Blog to Talibiddeen Jr. - Tips and Tidbits for homeschooling, home, and Islamic life!

The Muslimah Blogg

musings of a muslimah

Crafty Beats

A bit of crafts

nellyali

The one glimpse of heaven on earth is to fight a losing cause; and not lose it.

Muslim Learning Garden

Planting Seeds of Jaariyah

Umm Abdul Basir's

Sharing Our Homeschool Adventure!

EGIPTIMAA

Eestlanna elu loori varjus

%d bloggers like this: