Viimaseid päevi

Leave a comment

February 2, 2011 by Tasneem

Täna on 30 jaanuar. Ma enam ei tea mitmes päev see „sõjaolukorda“ meie riigis valitseb aga mõtlesin et kirjutan nats üles asju mis on tominud ja kopin pärast oma blogisse kui kunagi netiühendus meie riigis taastuma peaks.

Viimane postitus oli mul tehtud üks päev enne suurt streigipäeva. Meie pere selles streigis ei osalenud aga vaatasime kodust teleka eest sündmuste kulgu. See oli päris jube mis tänavatel toimus. Nagu sõda politsei ja kodanike vahel. Kohati tekkis mõte et politsei ju samuti egiptlased, kuidas nad oma usuvendadele ja kaaskodanikele kuule kerre lasevad ja gaasiga neid mürgitavad?! Aga Mahmoud ütles et politsei ongi siin südametu ja nad lihtsalt ei hooli. Mingil hetkel hakkasid erinevad uudistekanalid levist kaduma, seejärel internet ja telefonilevi. Istusime nagu totud oma kohalike kanalite taga, mis on valitsuse poolt kontrollitud, kust kuuleb igast pläma. Näiteks seda kuidas keegi kodanik ülistab Mubarakit ja keegi politsei helistab eetrisse ja kurdab kuidas tal on nii kahju kodus teleka ees istuda ja pealt vaadata seda mis riigis toimub, ilma et ta oma rahvast kaitsta saaks. Lol.

Tol õhtul ootasime Mubaraki kõnet. Lubati aga ei tulnud. Päris õhtul siiski ta lõpuks eetrisse jõudis. Hämas oma 10min ja lõpuks lubas uue valitsuse luua. Nojah, uus valitsus oma käe järgi ja asepresident samuti ja ongi nagu asi lahendatud v? Mida see siis muutma peaks???

Mingil hetkel kadus kogu politsei tänavatelt. Mõne ajapärast hakkasid toimuma kahtlased sündmused. Rööviti raamatukogu, haiglaid, muuseumi, poode….. Sõjavägi saadeti tänavatele rahvast maha rahustama ja korda hoidma, kuid sõjavägi oli vaid suuremates protestipaikades, mitte väiksematel tänavatel.

Ja eile hakkasid siis asjade selguma. Politsei, peale tänavatelt lahkumist, lasi massiliselt vange vanglatest välja. Kusjuures jättis poliitvangid kongidesse ja pani seejärel vanglad põlema. Meie tänaval tuli koju kaks vangi kes rääkisid et politsei andnud neile nende kotid, avanud kongid ja lasknud minema. Peale vanglate süütamist läksid inimesed päästma põlema süüdatud poliitvange, kuid väga paljud neist olid hukkunud. Ja mida teevad need pätid ja kaabakad tänavatel? Paljud neist kimavad nii politsei kui ka kiirabi autoga ringi ja röövivad poode ning inimeste kodusid. Kusjuures on see ju päris kaval trikk, kuidas proteste lõpetada. Inimesed kuuldes asjast lahkusid meeleavaldustelt, ning läksid oma kodusid ja peresid kaitsma. Kogu eilse päeva ja öö ning kuni praeguseni on mehed tänavatel. Teleka andmetel on kinni püütud üle 3000 vangi. On ka püütud kinni röövleid kel mingil põhjusel kehtiv politsei ID kaart on.

Mingi hetk nägin telekast et osad vangid vabatahtlikult tagasi vanglatesse lähevad. No mai tea, meie tänava vangid istuvad koos teiste meestega valves ja kaitsevad kodusid.

Päris jube oli alguses kui suur kisa tänavatel pihta hakkas ja mehed kõik jooksu panid ning vargaid taga ajasid. Lõpuks harjusin ma sellega ära. See on ikka hämmastav kui tugev on see rahva kokkuhoid kui tegemist on oma perede kaitsmisega. Lõkked põlesid kogu öö ja põlevad ka tänase öö. Teed on blokeeritud ja iga tee otsas korralik mehitatud valve. Ühendus valvepunktide vahel on korralik. Lisaks veel tänavatel mujalgi mehed kõik koos istumas.

Tuli just teade et kõik peavad moshheesse minema. Mahmoud tuli sealt tagasi ja selgus et 30min meist eemal mingist vanglast jälle mitu autotäit kriminaale välja lastud. Mehed märgistavad end värvliste käepaltega, et vähem valehäireid oleks ja valmistuvad jälle üheks valveloleku ööks.

Mama ühe õe tänavatelt helistati just telekasse ja teatati et keegi ei saa minna tänavatele ja kes on tänavatel ei lasta koju minna, kuna kriminaalid valitsevad seal ja röövivad ja lõhuvad. Eile saime sama teate mama ühe teise õe linnaosa kohta.

Siin AinShamsis on küll nii tugev kaitse et ma enam ei muretse. Lisaks oli kuulda et sõjavägi on ka päris lähedal meile. Eile öösel said meie tänava mehed päris mitu kirminaali kätte. Nad olid tulnud ratasetega vaatama kas ala on mehitad või mitte, et siis hiljem suurema pundiga tagasi tulla. Aga siin nii tugev kaitsering, et saadi osad neist kätte ja anti sõjaväele üle.

Ah jaa..Mahmoud just rääkis et AlJazeera kanal on kinni pandud, põhjusel et nad valetavad rahvale ja ajavad neid närvi ning mässule. Ainsad kanalid mis me siis näeme on kontrollitud ja kõik räägivad nagu ühest suust et tänavad on rahulikud ja olukord on kontrolli all.

Eks näis mis siis täna öösel toimub ja homme veel aga loodan et olukord laheneb siiski peagi. Ja selge on see et paremaks ei muutu siin enne midagi kui Mubarak on maha võetud ja aselemele tuleb keegi kartmatu ja samas väga tark president. Aga esimesed sammud riigi muutmisel on juba tehtud, rahvas on näidanud et me oleme tugevad ja võimelised oma häält esindama.

2.veebruar.

Täna öö oli suht rahulik. Ainult üks häire toimuski tänavatel. Kui mehed kohale jõudsid siis ei näinud nad enam miskit, ainult sõjavägi lahkus sündmuspaigast. Mis täpselt toimus, keegi ei tea aga tulistamine seal oli olnud ja mehed padrunikestadega tagasi kodudesse saabusid.

Hetkel streigi olukord on ka kahtlane. Nüüd otsitakse tänavatelt lolle, pakutakse 200 gini raha neile, kes nõus minema Mubaraki poolt streikima. Oeh…millal see jama lõpeb.

Eile õhtul Mubarak tuli rahva ette ja lubas et 8 kuu pärast toimuvatel valimistel tema enam ei osale ja selle kaheka kuuga püüab hakata rahuldama inimeste vajadusi ja olukorda paremaks muutma. Minu meelest äärmiselt mõistlik kõne oli. Ei saa ju jätta nii suurt riiki päeva pealt presidendita, eriti veel kui endal nii palju muste ja hämaraid tegusid hingel, mis siis kõik (või need mis hetkel veel hävitatud tõnedid pole) välja hakkavad kooruma ja kui pole enam kaitset ametipostilt, siis ju jama.:)

Ok, ma hetkel rohkem miskit ei tea ja siia panin ka kirja rohkem selliseid asju mis nagu minu elu häirisid ja mitte statistilisi andmeid mille kohta teil seal ülevaade kindlasti parem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Arhiiv

Legal help in Egypt

Advocate in Egypt, your legal guide, we are translating into English and publishing the laws of Egypt and giving free consultations.

Stories for Muslim Kids

Short Narrations for Muslims of All Ages

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Keerdsilmus

Minu kudumiste kokkuvõtted

EFT in Egypt

tapping in to your potential

Life in Cairo

Life for American expat in Egypt and beyond....

Joyce Filer

Egyptologist

Talibiddeen Jr. Companion Blog

Companion Blog to Talibiddeen Jr. - Tips and Tidbits for homeschooling, home, and Islamic life!

The Muslimah Blogg

musings of a muslimah

Crafty Beats

A bit of crafts

nellyali

The one glimpse of heaven on earth is to fight a losing cause; and not lose it.

Muslim Learning Garden

Planting Seeds of Jaariyah

Umm Abdul Basir's

Sharing Our Homeschool Adventure!

EGIPTIMAA

Eestlanna elu loori varjus

%d bloggers like this: