Miks me ütleme alati ja kõige peale Alhamdulillah?

Leave a comment

December 12, 2010 by Tasneem

Kõigepealt tuleks endalt küsida, et kas ma olen rahul endaga sellisena nagu ma seda olen? Ilmselt kõik vastaksid, et noh, siit seda võiks nats teistmoodi olla ja toda ja lõpetuseks veel neid asju jne…see on ju loomulik. Aga see oleks juba ühtlasi vastuseks mu järgmisele küsimusele, et kas sa tead kuhu sa oma eluga liikuda tahad? Need kaks küsimust ongi alustalad olemaks õnnelik ja rahul. Ja see ei tähenda seda, et sealjuures me ei tohiks unistada või püüelda millegi poole; otse vastupidi: tea kes sa oled, ole tänulik selle üle ja liigu sinna poole, kuhu su unistused sind viivad.
Paljud inimesed aga segavad selle kogu teekonna vaadates kõrvale. Vaadates neid inimesi kel juba on need nii ihaldusväärsed asjad. Mis see meile annab? See ei tee ju kedagi õnnelikumaks, vaid hoopis viib meid eemale oma soovitud teest. Ei ole ju raske mõista, et temal on see samuti mingi hinnaga. Tema on loobunud oma elus asjust, et saavutada see; või on muutunud kellekski teiseks…mis iganes aga tema pole sina … ka siis, kui sul oleksid need asjad juba saavutatud, ka sina ise pole siis enam praegune sina. Seega…soovides ja ihaldades midagi mis on kellegil teisel…me tegelikult ei teagi mida soovime ja selle asemel et püüelda oma elu unistuste ja soovide poole, me hoopis liigume õigelt rajalt kõrvale.
Jumal on meile andnud kõik selle mis meil täna, siin ja praegu on. Kuidas siis seda kõike hinnates, mitte öelda Alhamdulillah? Isegi, kui hetkel on kohutavalt raske ja valus; kui tahaks patja nutta oma murede kergenduseks…me ikka ütleme Alhamdulillah! Miks? Sest me usaldame oma Jumalat ja teame et see raskus on aluseks millelegi väga heale, mida me ise hetkel ei pruugigi veel mõista. Tõestuseks võiks sobrada pisut oma minevikus. Igaüks leiab sealt tõestusi, et sel raskel hetkel tegi ta nii ja naa ja olgugi et alles aastate möödudes andis antud sündmus mõju millelegi väga heale siin elus…siiski oli see kõik põhjusega, Alhamdulillah!
Lühidalt siis, et ebaõnnestumine on samuti õnnestumine. Toon näite. Olete plaaninud minna kella kümneks muuseumisse. Mingil põhjusel ei tule ühistransport õigeaegselt ja te jääte täpselt 10min hiljaks. Seetõttu kaotate oma sooduspileti ja peate maksma rohkem. Ajab ju närvi? Ometi, ei tea teist keegi tegelikult, millest te ilma jäite. Ehk Allah hoopis kaitses teid millegi suure ja kohutava eest? Keegi ei tea mis oleks juhtunud siis, kui kõik oleks läinud plaanipäraselt. Seepärast me ütleme Alhamdulillah ka ebaõnnestumiste korral, kuna needki on ju tegelikult õnnestumised 🙂
Olgem uhked selle üle kes me oleme tänasel päeval, seejuures unustamata püüelda paremuse poole ning kõige selle (nii hea, kui halva) juures tänada alati Jumalat!

Ilmunud “Iqra” nr.27

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Arhiiv

Stories for Muslim Kids

Short Narrations for Muslims of All Ages

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Keerdsilmus

Minu kudumiste kokkuvõtted

EFT in Egypt

tapping in to your potential

Life in Cairo

Life for American expat in Egypt and beyond....

Joyce Filer

Egyptologist

Talibiddeen Jr. Companion Blog

Companion Blog to Talibiddeen Jr. - Tips and Tidbits for homeschooling, home, and Islamic life!

The Muslimah Blogg

musings of a muslimah

Crafty Beats

A bit of crafts

nellyali

The one glimpse of heaven on earth is to fight a losing cause; and not lose it.

Muslim Learning Garden

Planting Seeds of Jaariyah

Umm Abdul Basir's

Sharing Our Homeschool Adventure!

EGIPTIMAA

Eestlanna elu loori varjus

%d bloggers like this: