Roosad inimesed

Leave a comment

October 21, 2010 by Tasneem

Kell on pool neli öösel, ma pole veel magama saanud. Olen vähernud unetult tunde voodis ja peas on vaid üks teema: roosad inimesed. Seega ajasin end voodist välja ja ronisin arvuti taha. No panen siis kirja mida huvitavat ma välja mõtlesin ja teinekord on ehk vahvagi lugeda kuidas minu rase aju töötas keset sügavaid öötunde. Hoiatuseks niipalju, et kui keegi viitsib seda teemat lugeda, siis mingit tarkusetera te siit välja ei loe,  huvitav ja omapärane meelelahutus ehk küll 🙂

No asi algas pihta sellega et ühe oma tuttava kohta eneselegi ootamatult ütlesin roosa inimene. Sealt seda mõtet edasi mõlgutades tekkis nagu huvi, et kes siis ikkagi on roosa inimene. Minu pika mõtlemise tulemusena võib roosad inimesed jagada kolme suurde klassi:

1. Naiivne roosa. Selle grupi esindaja olin ise aastaid. Teiste isikute poolt peetakse teda tihti lollikeseks, kuid ohutuks tegelaseks, kelle üle on lihtsalt vahva vahest naerda. No üheks näiteks kuidas naiivne roosa käitub: teema oli selles et noormees pidi minema sugulasele külla et seal ühe vallalise tüdrukuga kohtuda, ehk hakkavad üksteisele meeldima ja sealt edasi ehk isegi jõutakse abieluni. Noormees ise oli kasimata. Mahmoud ikka püüdis talle selgeks teha et sellisel puhul peaks kohe kindlasti end korda seadma, muidu tüdruk ei accepti teda iialgi, mispeale noormees vastas naiivselt: “Aga tule siis minuga kaasa, siis oleks vähemalt üks meist end korda seadnud”
Selline on siis naiivne roosa. Ise ma küll õnnetu pole et selle klassi esindaja olen olnud, kuna olin roosa just oma elu kõige raskematel aastatel ja kui poleks ma olnud nii naiivne roosa siis ilmselt tänaseks päevaks oleksin ma hoopis sügav pessimist olnud.

2. Teine suur grupp on tark roosa. Tark roosa on paljudes valdkondades keskmisest inimesest palju targem. Enamasti on tal ka ülikooliharidus. Kui temaga suhelda, jääb mulje kui intelligentsest ja haritud inimesest, kes ta loomulikult ka on. Targa roosa tunneb ära selle järgi et ta elab oma roosas maailmas. Tema elu-otsused on igati perfektsed ja õiged – ainult selle vahega et need on õiged ainult tema roosas maailmas. Tark roosa on ka väga abivalmis ja oma headuses soovib teisi enda ümber aidata. Ainsaks mureks on see et tark roosa ei suuda aru saada et tema roosa maailma kõrval on ka kollaseid ja punaseid ja siniseid ja musti…… maailmu, kus roosa maailm lihtsalt ei toimi. Aga sellegi poolest on tark roosa ääretult hea tuttav, kuna tema süda, nagu ka kõigi teiste roosade süda, on alati heatahtlik ja häid mõtteid täis.

3. Kolmas ja viimane suur grupp on tehislik roosa. Tehislik roosa pole sündinud roosana. Tema on palju värve oma elus näinud, enne kui teda võlus see üks ja ainus õige värv. Tehislik roosa teab, et tema roosa maailm pole loomulik, vaid see on tema enda tehtud. Ta teab et see maailm on täpselt nii kirgas roosa, kui ta ise seda soovib. Ja kõige selle roosasuse keskel on tema mõtted kõige roosamad. Tehisliku roosa kõige meeldivam omadus on see et ta mõistab ka teisi maailmu. Ta teab ju nende olemasolust palju ja suudab aktsepteerida neid enda roosa maailma kõrval. Otse loomulikult on ka tema süda hästi hea ja abivalmis, kui tema nõuannestest keelduda, siis tehislik roosa ei muutu iilagi kurvaks või õnnetuks või pealetükkivaks, sest et tema roosasus on läbimõeldud roosasus ja sinna ta juba nii naljalt teisi värve sisse ei lase. Samal põhjusel võib temale ka alati otse näkku öelda kõige ja kõigi kohta mida sa arvad, ilma teemat ilustamata. Ta lihtsalt ei võta vastu midagi negatiivset, sel lihtsal põhjusel et määrdunud roosa pole enam nii ilus ja talle see lihtsalt ei meeldi 🙂

Vot siis sellised on roosad inimesed täna kell pool neli, oeh, kell neli nüüdseks juba. Et siis ei midagi tarka. Loodan et nüüd tuleb uni ka 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Arhiiv

Legal help in Egypt

Advocate in Egypt, your legal guide, we are translating into English and publishing the laws of Egypt and giving free consultations.

Stories for Muslim Kids

Short Narrations for Muslims of All Ages

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Keerdsilmus

Minu kudumiste kokkuvõtted

EFT in Egypt

tapping in to your potential

Life in Cairo

Life for American expat in Egypt and beyond....

Joyce Filer

Egyptologist

Talibiddeen Jr. Companion Blog

Companion Blog to Talibiddeen Jr. - Tips and Tidbits for homeschooling, home, and Islamic life!

The Muslimah Blogg

musings of a muslimah

Crafty Beats

A bit of crafts

nellyali

The one glimpse of heaven on earth is to fight a losing cause; and not lose it.

Muslim Learning Garden

Planting Seeds of Jaariyah

Umm Abdul Basir's

Sharing Our Homeschool Adventure!

EGIPTIMAA

Eestlanna elu loori varjus

%d bloggers like this: