Henna pidu mama tänaval

Leave a comment

May 8, 2010 by Tasneem

45198-hand3021mainTäna läksime tavapärasele iganädalasele õhtusöögile mama koju. Kohe mama tänaval nägin veidraid maalinguid tänaval, ümbritsetud toolidega. Lapsed kargasid ümberringi ja väikesed värvilised lambikesed olid tõmmatud üle tänava.

Ei-ei, see ei olnud pulmapidu mis seal tulemas oli. See oli henna pidu, mida korraldatakse üks õhtu enne pulmi pruudile. Igast karvaeemaldusest ja kehamaalingutest ma siinkohal ei hakkagi rääkima, räägin parem sellest mida mina nägin.

Peale õhtusööki sättis mama nigabi selga ja läksime balakonile seda tralli vaatama. See oli mul esimest korda näha henna pidu. Olgugi küll kaugelt ja vaid seda osa mis tänavale jäi, kuid siiski elamuse sain. Loomulikult üürgas muusika valjult, nagu siin ikka kombeks on. Naised tantsisid ringis. Õigemini välised ringid olid nagu müür kaitsemaks ringi keskel tantsivaid noori neiusid. Seega, tänaval liikuvad noormehed ei näinud pea et nabatantsu moodi tantsivaid neiusid. Tantsiti ja kõigil paistis olevad hea meel. Mingil hetkel naised lõpetasid tantsimise ja jäid poolkaares tänavale tehtud kujutiste ette seisma. Seal oli muideks krokodill ja siis üks nägi välja nagu kaheksajalg ja ma täpselt ei näinud mis kujutised seal kõik olid. Sellised värvilised. Siis süüdati mõned neist põlema. Hästi armas oli. Väljas oli juba pimedaks läinud ja siis väikesed lõkked põlemas. Nende ümber kaunilt riides naised ja mehed. Lõkked põlenud, vallutasid tänava noormehed ja lapsed. Naised eemaldusid ja mõni neist veel liigutas vähe aga uhkeldav tantsimine oli naiste poolt läbi. Nüüd oli aeg noormeestel näidata mida oskavad. Kaks neist ajasid minu ja mama nii naerma omapärase tantsustiili tõttu. Ja kolm noormeest olid terve tantsukava selgeks õppinud ja esitasid seda.

Poole ühe aeg õhtul oli muusika juba vaikseks jäänud ja vaid mõned inimesed istusid toolidel ja rääkisid omavahel juttu. Selleks ajaks oli aruuza juba tuppa läinud ja seal tehti talle siis ilmselt hennat ja kõike mis enne pulmi tehakse.

Vaadates kõiki neid tantsivaid ja rõõmsaid inimesi tekkis mul tunne nagu tahaks ise minna nende sekka ja musitada aruuzat, tantsida ja olla ülevoolavalt õnnelik. Meenus oma pulmaeelne väikestviisi protest kõige suure ja uhkeldava üle. Ja ühel hetkel sai mulle selgeks et siia pole mõtet tulla (ei elama, turismireisile ega külla) eelarvamustega, võrdlema enda ja meie elu. Siia tulles on üheks olulisemaks asjaks olla vaba kõigest ja lihtsalt nautida. Meie elu ongi teistsugune, teiste elu nende riikides jällegi erinev. Üks ei ole parem teisest. Ühe kombed ja tavad ei ole parem teiste omast. Vaid vaba kõigest negatiivsest ja kõigist eelarvamustest olles saab tunda egiptlaslikku rõõmu ja õnne.

(pilt internetist)

Advertisements
«

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Arhiiv

Stories for Muslim Kids

Short Narrations for Muslims of All Ages

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Keerdsilmus

Minu kudumiste kokkuvõtted

EFT in Egypt

tapping in to your potential

Life in Cairo

Life for American expat in Egypt and beyond....

Joyce Filer

Egyptologist

Talibiddeen Jr. Companion Blog

Companion Blog to Talibiddeen Jr. - Tips and Tidbits for homeschooling, home, and Islamic life!

The Muslimah Blogg

musings of a muslimah

Crafty Beats

A bit of crafts

nellyali

The one glimpse of heaven on earth is to fight a losing cause; and not lose it.

Muslim Learning Garden

Planting Seeds of Jaariyah

Umm Abdul Basir's

Sharing Our Homeschool Adventure!

EGIPTIMAA

Eestlanna elu loori varjus

%d bloggers like this: