Loomaaias

Leave a comment

April 17, 2010 by Tasneem

0ddf8-17-04-10_1705Täna käisime kogu kahe perega (mama pere ja mama õe pere) loomaaias. Eelnevalt olen kuulnud kui kehvades tingimustes vaesed loomakesed seal elama peavad ja milline jube lehk seal on. Otsustasin siis et püüan ka miskit ilusat asjas näha. Pole mõtet sinna minna teadmisega et seal kohutav on ja püüdes leida kinnitust kuuldustele.

Cairo loomaaed on 4in1. Seal on siis loomaaed, botaanikaaed, kino ja tsirkus, kõik ühes.

Esiteks üllataski mind erinevate puude rohkus ja lopsakus. Igale puule oli ka nimi juurde pandud et millega tegu. Võrratult kaunis 🙂

Teiseks leidsin et paljud loomad olid nii välja õpetatud et külastajatel ikka igav ei hakkaks. Näiteks elevant oskas käskluse peale oma lonti erinevates kohtades üle puuri visata et siis head ja paremat saada. Samuti oskas ta kõrvu käskluse peale liigutada ning külastajatel oli võimalus teda toita. Siis nägin seal jõehobu keda sai ka soovi korral toita. Madu sai lausa ise kätte võtta. (mina sellest võimalusest siiski loobusin). Hüljes oli välja õpetatud publikule esinema. Avanes ka võimalus minna väikese summakese eest töölistele mõeldud toitmisruumidesse et hüääne näha. Seal oli väga kõhe, puurid nägid välja et kohe-kohe võib sealt läbi murda mõni tige hüään ja mind nahka panna. Ahve sai ka toita, banaanide peale tehti veel igast trikke, et aga anna veel ja veel. Näiteks Tallinna loomaaias on loomade toitmine rangelt keelatud, siseruumides ei karjuta jne. Siin muudkui külalised toksisid erinevaid puure et loomake ikka miskit põnevat teeks või vähemalt liigutaks ennast.

Erinevaid loomi polnud just palju. Üks oli mida ma varem näinud polnud. Mingisugune vee all elav ilma kilbita lapik elukas. Teised olid siiski suht nähtud juba. Võibolla mitte täpselt sama liiki aga siiski. Meie olime roomajate majas eriti kaua, ei suutnud ju erinevatest kilpkonnadest eemale minna. Üks oli veel eriti lahe, nagu dinosauruse moodi kilp oli, selline vahvlipõhi :D. Ah jaa, ma polnud varem nii suurt kilpkonna ka näinud kui seal siis nägin. Vot sellise paneks küll omale aeda külalisi eemale hirmutama 😀 Ahvide juures veetsime samuti pikalt aega, need ikka ei lõpeta oma veidruste tegemist vist iial.

Ja siis muidugi päeva “tippsündmus” – 3D kino. Kuna enamus perekonnast polnud 3D imet veel näinud siis otsustasime reklaamitava filmi ära vaadata. See oli siis umbes 10min pikk film loomadest. 2 poundi nägu. Nii oli reklaamil kirjas. Ootasime siis oma järjekorra ära ja suundusime “kinosaali”. Istmed olid sellised et osadel polnud seljatugesid ja osadele tuli iste paika sättida ja boroloni paistis igast nurgast. Ekraan oli siis tavaline projektoriekraan. Saime papist prillid jälle kätte ja film võis alata. Esialgu tunuds jah kummaline et üks klaas oli ühte värvi ja teine teist aga ei lasnud end sellest segada. Kui film peale hakkas selgus et üks klaas oli tavaline plastmassklaas ja teine siis õige 3D klaas. Film ise polnudki film vaid “world of warcraft” reklaam. Vähemalt esimene osa sellest. Teine osa oli ühest dinosauruse beebist kes seikles metsas otsides oma ema. No ega suurt ma miskit näinud sest “filmist” kuna prillid näitasid uduselt ja ainult ühe silmaga sai vaadata. Noored poisid kilkasid nagu plikakesed üle kogu ruumi. Lõppkokkuvõttes võiks öelda et olen õnnelik et see mul esimene 3D kogemus polnud, kuigi 2 poundi eest võib ju ühe silmaga udukogusid ka vaadata. Pole nagu palju makstud 😀 😀 😀

Tagasitulles sain sõita elus esimest korda selle pisikese bussiga. Rohkem nagu marsa moodi asjandus. Sellega sõitsime siis kuni metroojaamani ja sealt metrooga edasi.

Tunne on hetkel et kõik kohad valutavad. 8h kõndimist pole naljaasi inimesele kes pool aastat praktiliselt end liigutanud enam pole.  Lõppkokkuvõtteks oli üks tore päev, soovitan sinna minna.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Arhiiv

Stories for Muslim Kids

Short Narrations for Muslims of All Ages

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Keerdsilmus

Minu kudumiste kokkuvõtted

EFT in Egypt

tapping in to your potential

Life in Cairo

Life for American expat in Egypt and beyond....

Joyce Filer

Egyptologist

Talibiddeen Jr. Companion Blog

Companion Blog to Talibiddeen Jr. - Tips and Tidbits for homeschooling, home, and Islamic life!

The Muslimah Blogg

musings of a muslimah

Crafty Beats

A bit of crafts

nellyali

The one glimpse of heaven on earth is to fight a losing cause; and not lose it.

Muslim Learning Garden

Planting Seeds of Jaariyah

Umm Abdul Basir's

Sharing Our Homeschool Adventure!

EGIPTIMAA

Eestlanna elu loori varjus

%d bloggers like this: