Päev 1. farmis

Leave a comment

March 28, 2010 by Tasneem

Tänaseks oli plaanitud väljasõit farmilinna. Kokkulepitud aeg oli kella üheks. Nagu alati me selleks ajaks valmis ei saanud. Mama helistas ja ütles et nemad saavad kella kaheks valmis. No ja siis me nii umbes kolme aeg nende poole jõudsime. Loomulikult ei saanud me kohe sõitma hakata ja egiptlastele kohaselt alustasime oma sõitu kell neli 😀

Linnas käisime veel paaris poes ja umbes poole viie paiku alustasime teekonda.

Kotte pakkides luges Mahmoud mulle sõnad peale et seal kõik inimesed vaatavad kuidas keegi riides käib ja on kindlasti vaja kaasa võtta veel ühed välja minemise riided ja siis kodus olemise riided ja soojad riided kuna õhtuti pidi seal väga külm olema. Nii meil siis saigi hiiglama suuur kott. Samuti mama kodust tuli hunnik kotte ja tekkis küsimus et ka kolime sinna.

Linnas poe ees parkides avanes omapärane vaatepilt: auto hakkas parkima meie auto ette, naine tuli autost välja et meest juhendada. Suur kivi oli parkimiskohal. Naine muudkui andis mehele käega märku et aga tagurdagu. Viimasel hetkel tuli suvaline möödakäija tänavalt ja peatas auto kinni, kuna see oleks kohe-kohe sellele kivile otsa sõitnud. Peale seda lasi naine mehel veel äärekivi otsa sõita, peale mida sai lõpuks auto ka pargitud. Huvitav kas neil oli peretüli käsil või 😀

Peale mitmetunnist sõitu hakkasime lähenema farmilinnale. Õhk muutus järsku sõnnikulõhnaliseks. Laheeee! Siis tundsin juba värske heian lõhna. Mõnnnaaaa! Puhas ja värske õhk, pole seda ammu juba hingata saanud. See on midagi ääretult fantastilist! Tee pole enam korralik ja kruusateeks ei saa seda ka mitte nimetada. Tegemist oleks nagu mingi mulla teega. Suurte vihmade korral pidi see olema läbimatu, kuna vesi uhab tee ära. Lõpuks muutus tee juba nii kitsaks et kaks autot poleks kindlasti pääsenud üksteisest mööda. Äärtes olid vallid ja seal taga kraavid. Kohati teekis tunne et tee on ehitatud jõe peale, mõlemalt poolt jooksid päris korralikud ojakesed.

Jõudsime kohale. Maja nägi väljast välja väga veider. Polegi sellist planeeringut ühelegi majale varem näinud. Hiljem kuulsin ka et selle põhjuseks on see et cairo sugulased olid rahad kokku pannud ja ehitanud majale juurdeehituse, mis on ühendatud ka teiste korteritega.

Astusme tuppa. Kohe tervitas meid mama isa – getu. Mõne ajapärast tuli meid tervitama ka mama vennanaine oma kahe pojaga ja alumiselt korruse korterist tüdrukud Zizi ja Naggua.

Nats juttu rääkida ja siis läksime katusele. Nii vahav oli seal. Pime ja tähed säravad ja värske õhk. Kusagil häälitses rebane. Ja siis mingi veider lind kelle nimest mul õrna aimugi pole. Otsisme tähtkujusid aga ei leidnud suurt miskit. Mul oli siin õnne ka näha ära need veetünnid mis inimesed oma majade katustel hoiavad ja kuhu sisse vett korjavad, puhuks kui on hooaeg kus enamus veest põldudele läheb ja majadele vähe jääb. Lapsed mängisid ja edvistasid meie juures. Nad armastasid minuga araabia keeles rääkida. Olen saanud eelnevalt mitmeid soovitusi et lastelt keele õppimine on parim. No minu meelest ikka täiskasvanutega on lihtsam. Kuna mu arabic on nii vigane siis nemad mõistatavad välja mida öelda tahan ja parandavad mu lauset. Siin ongi nii et ega inglisekeelt ei räägita. Pean punnima oma arabicut mis kõigi üllatuseks mul hästi välja tuleb. No muidugi mitte nii hästi aga enam-vähem suudan ikka selgeks teha mida soovin. Ja mamaga saab ju ka inglisekeelseid sõnu sekka kasutada kui vaja.

Peale seda oli meil väike õhtusöök. Nussa kreemi egy leivaga polnudki veel proovinud.

Ja siin praktiseerib oma arvutioskust pisikene Marwan: Öhghödflgföäfgödfslhäösöügfödözvlgköckxz.ckvkxzööxzöxzööxz .c mmdmzmzl.zx.x..zz.z—s-x-

Siis veel väike pulmapiltide vaatamine kuna getu ja vennanaine polnud meie pulmas.

Mama vennanaine on üks vahva naine. Pole küll mamale veresugulane aga kohe on tunda selle pere soojust ja rahu tema ümber. Ma siiani ei saa aru mis inimesed need sellised on, kes mind panevad tundma ükskõik kus me koos oleme, et olen kodus.

Marwan jälle : Nn _gä-väccxxc ccvvfävcx
dSwxxz—äxääxvbään,mäväüfüüüüüüüüüüüüüõccõõcCDddcdccddöffä

Nüüd ongi õhtu käes, istume teleka ees millest ma eriti vaimustuses pole, seega kriblan siin arvutis. Netti mul siin korteris pole. All korrusel peaks olema aga sinna me täna ei läinudki. Kummaline et me neid täna tervutama ei läinud. No eks homme siis läheme. Mul homseks suured plaanid siin ringi palju kolada ja loodusest pilte teha jne. Eks näis kuidas läheb.

Oki, lõpetan nüüd ja varsti tuttu.

Marwani viimane kirjutis tänaseks: ÖvsäöcädsödsösdcpcsxcäcõäcdõdsücxsööllcösäzsaäcõdcäcczxcäääXäsäzäczzx

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Arhiiv

Stories for Muslim Kids

Short Narrations for Muslims of All Ages

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Keerdsilmus

Minu kudumiste kokkuvõtted

EFT in Egypt

tapping in to your potential

Life in Cairo

Life for American expat in Egypt and beyond....

Joyce Filer

Egyptologist

Talibiddeen Jr. Companion Blog

Companion Blog to Talibiddeen Jr. - Tips and Tidbits for homeschooling, home, and Islamic life!

The Muslimah Blogg

musings of a muslimah

Crafty Beats

A bit of crafts

nellyali

The one glimpse of heaven on earth is to fight a losing cause; and not lose it.

Muslim Learning Garden

Planting Seeds of Jaariyah

Umm Abdul Basir's

Sharing Our Homeschool Adventure!

EGIPTIMAA

Eestlanna elu loori varjus

%d bloggers like this: