Aid El-Mansouras

Leave a comment

November 30, 2009 by Tasneem

Kahjuks ei saa ma rääkida teile paastust, palvetamisest moshhees ja ohvriloomast. 😦 Minu paast jäi väga lühikeseks, kuna pidin selle katkestama. Samal põhjusel ei saanud ma ka palvetada Aid palvet.

Aga mida muud me siis korda saatsime.

Mehel töölt vabad päevad ja plaanisime minna farmilinna. Enne seda veel puhata El-Mansuras. Hommik algas nagu ikka, uniselt. Pakkisime asju ja tegime ettevalmistusi ärasõiduks. Lõunapaiku mama helistas ja ütles, et parem oleks kui meie ees ära sõidaks ja tema järgmisel päeval õdedega järele tuleb. Mõeldud tehtud, pakkisin veel viimased asjad ja … tahtsin majast välja saada aga üks suur lehm seisis meie kitsas trepikojas. Mees puges rõõmsalt lehma kõrvalt mööda aga mina kartsin. Mõtle kui virtuab jalaga. Lõpuks pääsesin mina lehmast mööda sedasi et kolm meest hoidsid lehma kinni ja mahmoud sõna otses mõttes tiris mind käsipidi majast välja 😀

Käsimime veel korraks mama kodust läbi. Baba kinkis mulle AID-i puhul raha. Mahmoud ei saanud, talle öeldi “halos”, hahahaaa…

Sõit oli lahe. Mulle meeldib mehega reisida. Aga see Cairo-Alex maantee on ikka hirmus küll. Igast segaseid leidub seal.

Lõpuks olimegi El-Mansuras. Seal elavad meil sugulased. Meid kutsuti teise korruse korterisse ja nagu ikka jõime pepsit ja rääkisime poole ööni juttu. Seal siis elab mama üks õdedest oma mehe ja tütre ja pojaga. Üks tütardest (Rania) on juba abielus ja kahe lapse ema aga temagi oli tulnud koju käima ja meid tervitama.

Järgmisel päeval käisime Ahmediga (mama õe poeg) Niilusel sõitmas. Vesiratta moodi paadike oli. Väljas juba pime ja meie sõitsime Niiluse peal. Ja siis Ahmed suvatses meile kinkida totakad karnevali mütsid ja mingid tuutud mille otsas eluka pea ja käes kahvel ja nuga olid. Pärast kodus lollitasime nende leludega.

Hiljem kohvikus märkasin “kummitus-tüdrukut”. Noorel neiul oli nägu lubivalgeks krohvitud ja silmad süsimustaks värvitud. Poisid teda ei märganud aga ma kohe ültesin et läheks välja teisest uksest ja siis nad peavad teda vaatama. Siinsed mehed on ära õppinud sellise “salaja” vaatamise. Ja mulle ikka tunuds et nad ka ei vaadanud. Sedasi ma seisin seal, viibates tütarlapse poole ja pannes ta küllaltki ebamugavasse olukorda.

Rohkem midagi eriti põnevat ei juhtunudki. Lihtsalt nautisime vabu päevi sugulaste juures ja reisides.

Ah jaa, farmilinna me ei jõudnudki 😦 mama helistas vahepeal et seal mingid suured üleujutused ja tee läbipääsmatu. Seega tema õdedega ei tulnud ja nii me siis veetsime kogu puhkuse El-Mansuras.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Arhiiv

Stories for Muslim Kids

Short Narrations for Muslims of All Ages

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Keerdsilmus

Minu kudumiste kokkuvõtted

EFT in Egypt

tapping in to your potential

Life in Cairo

Life for American expat in Egypt and beyond....

Joyce Filer

Egyptologist

Talibiddeen Jr. Companion Blog

Companion Blog to Talibiddeen Jr. - Tips and Tidbits for homeschooling, home, and Islamic life!

The Muslimah Blogg

musings of a muslimah

Crafty Beats

A bit of crafts

nellyali

The one glimpse of heaven on earth is to fight a losing cause; and not lose it.

Muslim Learning Garden

Planting Seeds of Jaariyah

Umm Abdul Basir's

Sharing Our Homeschool Adventure!

EGIPTIMAA

Eestlanna elu loori varjus

%d bloggers like this: