Ramadan Cairos

Leave a comment

September 16, 2009 by Tasneem

Kuna ramadan hakkab selleks aastaks läbi saama ja mu kallis õde Asmaa palus ka sellest siin kirjutada siis mõtlesingi et panen paar rida blogisse kirja.
Selle aasta ramadan algas mul Eestis ja peale esimest nädalat tulin Cairosse. Peamiseks erinevuseks kahe keskkonna vahel on see et islamimaal paastub enamus elanikkonnast. Ei ole v2liseid segavaid tegureid. Keegi ei tule shokolaadi pakkuma ega kellegi sünnipäeva ei peeta päeval ja tordiga jne. Keegi siin ei ole krimpsus näoga ja alati naeratatakse. Palju käib õhtusel ajal külalisi. Mulle tundub, et enamus suguvõsa on juba siin käinud ramadani ajal külas ja üksiti ka mind üle vaadanud. Athan on kuulda lives ja see nii ilus kui üle kogu linna kajavad palvekutsungid.
Lahe ka see, et datleid enam ostma ei pea 🙂 Eestis oli pidevalt mure, kust saada datleid ja kas mul ikka varutud on. Mama on teinud iga p2ev datlitest ja muudest viljadest joogi, mida joome kohe peale maghrebi athanit. mmmmmm. mulle see ausalt ei maitse aga esimese asjana peale paastu on see asendamatu turgutis.
Kui keegi mõtleb, et kuidas on võimalik siin kuumuses teha päevatoimetusi ja samal ajal paastuda, siis tegelt pole see karvavõrdki raskem kui eestis. Vähemalt mitte minule. Usk on see mis annab jõudu ja ei pane meid kedagi virisema ega kannatama.
Eestis oli ramadan vaid enda sisemised tunded ja pidevalt püüd end segavatest teguritest eemal hoida. Siin on ramadan nii hinges kui ka kogu sind ümbritsevas.

Kui eelmine aasta sain moslemiks vahetult enne ramadani, siis see aasta kohe järgmisel päeval peale Cairosse saabumist läksime Al-Azhari ja sain ka ametliku usutunnistuse.

Pühad möödusid ääretult kiiresti. Kohe kahju on. Ei jõudnudki seda mida kõike plaanisin islami kohta õppida. Aga mis teha, vaja ju abielluda ja korter valmis saada, keelt õppida jne. Eks ma püüa siis seda kõike teha enne järgmist paastukuud et uue alguseks oleks juba uued sihid.

Aga kui keegi kunagi loeb seda blogi, siis kõik kallid õed/vennad islamis, kutsun teid islamimaale vähemalt kord aastas – ramadani ajaks!

Advertisements
»

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Arhiiv

Stories for Muslim Kids

Short Narrations for Muslims of All Ages

Ashtronort - History's Mysteries

Let's take a stroll through insanity...

Keerdsilmus

Minu kudumiste kokkuvõtted

EFT in Egypt

tapping in to your potential

Life in Cairo

Life for American expat in Egypt and beyond....

Joyce Filer

Egyptologist

Talibiddeen Jr. Companion Blog

Companion Blog to Talibiddeen Jr. - Tips and Tidbits for homeschooling, home, and Islamic life!

The Muslimah Blogg

musings of a muslimah

Crafty Beats

A bit of crafts

nellyali

The one glimpse of heaven on earth is to fight a losing cause; and not lose it.

Muslim Learning Garden

Planting Seeds of Jaariyah

Umm Abdul Basir's

Sharing Our Homeschool Adventure!

EGIPTIMAA

Eestlanna elu loori varjus

%d bloggers like this: